У Вашингтону никога нисам молио за подршку на изборима. Ниједну ружну реч о власти у Србији нисам рекао. Са својим саговорницима из Стејт департмента разговарао сам о статусу Косова, инвестицијама и нашем европском путу.
То је јуче за ”Новости” рекао Александар Вучић, сумирајући вишедневну посету Америци, током које се срео са директорком за јужну и централну Европу америчког Стејт департмента Џенифер Браш, неколицином конгресмена, представницима невладиних организација и нашим исељеницима у Чикагу.
- Свима сам им рекао да су стране инвестиције једина шанса Србије за излазак из економске кризе. Њихов став о Косову је добро познат, али сам им јасно предочио да Србија не може да одустане од свог територијалног интегритета и да дијалог мора да буде настављен. Без обзира на то, мислим да сам тим контактима успео да обезбедим интересовање за будуће инвестиције.Он истовремено најављује да ће се Томислав Николић данас појавити на саслушању у Прекршајном суду у Београду, по пријави комуналне полиције из Шапца.
- Лидер највеће опозиционе партије данас излази пред суд, јер је неко од наших присталица 18. априла на разводном ормарићу у Шапцу залепио плакат СНС. Сетили су се, дакле, после осам месеци, да туже Николића као одговорно лице. Ниједна власт у Србији није се на овако перфидан начин обрачунавала са опозицијом. Засенили су и Пола Пота.




