Вести

Ђурић: Приштинску политичку класу захватио виши степен лудилa

Директор канцеларије за КиМ Марко Ђурић поновио је да су Срби на КиМ показали јединство и одговорност и да су у већем броју него 2017. године изашли на изборе.

"Српска листа је освојила неколико хиљада више него 2017. године. То је одраз одговорности наших људи на КиМ и њиховог разумевања тешке ситуације у којој се налазимо као држава и свести да пред Приштином будемо монолитни бедем", рекао је Ђурић.

Говорећи о резолуцији о геноциду, коју је прошле недеље усвојио косовски парламент, Ђурић је оценио да је приштинску политичку класу захватио виши степен лудила.

Како је додао, ништа свом народу за 20 година нису урадили, нису створили боље услове за живот, нису довели до помирења, а политичка агенда им се заснива на сукобу са Београдом, која им на жалост доноси гласове.

"Резолуција је срамота која треба да заштити злочинце", рекао је Ђурић.

Говорећи о сабору СПЦ, коме је присуствовао и председник Србије Александар Вучић, Ђурић је рекао да је врло одговорно и озбиљно то што је председник Србије разговарао са архијерејима СПЦ.

"Црква има свој став по питању КиМ који је легитиман. Послата је јасна порука народу на КиМ, да ако буде систематског угрожавања њихове сигурности, иза њих ће бити цела држава", рекао је Ђурић и подсетио да је на КиМ у претходних неколико година обновљено 49 цркава и манастира.

Једна од тема емисије било је и отварање дела аутопута на Коридору 10 који је завршен у Грделичкој клисури, а Ђурић је рекао да се велики број људи радује јер ћемо имати двоструко више километара ауто-пута него Хрватска и да је на тај начин послата и позитивна порука инвеститорима и промењена економска клима.

"Србија је невероватно убрзала изградњу путева, сада се новац не позајмљује и све се изграђује од новца које је држава приходовала", рекао је Ђурић.

Када се ради о увођењу доживотне казне за најтеже злочинце, Ђурић је приметио да Србији држе придике неки из међународних институција, иако Велика Британија, Немачка, Мађарска... имају строже казне.

"Србија хоће да буде озбиљна држава, а не она у којој хулигани, убице и силоватељи ходају улицама, због преблагих казни. Иницијативу је подржало 160.000 грађана што показује да је то већинска воља грађана Србије", истакао је Ђурић.

 

 

Извор: Танјуг/ТВ Пинк